אין מוצרים בעגלה

כבר רשומים? התחברו

משתמש חדש/אורח

דאגנו לכם ליצירת חשבון קלה ומהירה במיוחד. המשיכו למילוי פרטיכם ותוכלו ליהנות מהיתרונות של משתמש רשום כבר עכשיו.

להרשמה

שטיבל לאורך השנים

שטיבל לאורך השנים

שטיבל – טחנות קמח, היא חברה בבעלות משפחתית אשר טוחנת, מייצרת ומשווקת מגוון רב של קמחים ותערובות קמח לתעשיית המזון.

בשנת 1935 ייסד זאב שטיבל ז"ל את טחנת קמח שטינמץ א"י במפרץ חיפה, בו נבנה הנמל ותשתיות תעשיה מפותחות שהוקמו בימי המנדט הבריטי.  

בתחילת דרכה,  התבססה פעילות הטחנה על יבוא קמח לפי זיכיון שטינמץ- גרמניה, שהינו שיטת טחינה ייחודית לקמח מלא. עם הביקוש הגובר לקמח זה נבנה אתר ייצור לטחינת קמח מלא לפי שיטת שטינמץ, לצורך אפיית לחמים מקמח מלא שהיו אהודים על האוכלוסייה ביישוב היהודי בארץ, ובעיקר ע"י עולי גרמניה ומזרח אירופה. 

 

בד בבד, בשנים אלו הוקם בארץ "האיגוד למען תוצרת הארץ" שמטרתו הייתה עידוד ותמיכה בתעשייה ובתפוקת הייצור העברי. מסיבות מובנות, עם פרוץ מלה"ע השנייה הופסק הזיכיון לטחינת קמח שטינמץ. בנוסף, בהתאם לתקנות ממשלת המנדט מ-1939 לייצור "קמח סטנדרט" –  בשל מחסור בקמח ובחיטים, נקבע כי הלחם בארץ ייוצר מתערובת קמח מיוחדת שכונתה "קמח סטנדרט א"י" – המוכר כקמח אחיד – ללחם אחיד.

בשנת 1942 הוגבל לפי פקודת הפיקוח על המזונות, ייצור הלחמים בארץ  לסוג לחם אחד בלבד, המוכר כ"לחם אחיד".  בעקבות הביקוש הגובר ללחם כמוצר יסוד חיוני  במהלך המלחמה ובשנים שלאחר קום המדינה ועם גלי העלייה הגדולה  לארץ,  הורחבו קווי הייצור בטחנה  על מנת להבטיח אספקת קמחים, ושם הטחנה הוסב לשטיבל בע"מ  - המוכר גם  כמותג - קמח שטיבל.

 

בשנת 1955 הצטרף ברוך תורג'מן לחמיו – זאב שטיבל.לאחר שובו מלימודים בבית ספר לטוחנים בשווייץ (בו למדו לימים בניו ונכדו- דור שלישי ורביעי לטוחנים בשטיבל). במהרה מגוון הקמחים פותח על מנת להתאימם לדרישות וצרכי השווקים המשתנים, והביא בהתאם להגדלת אתרי הייצור של שטיבל בפריסה ארצית. 

כמו כן, החברה שותפה במפעל המייצר משפרי אפיה לשוק המאפים בארץ  המתגוון, צומח ומתמקצע תדיר.

במהלך שנות התשעים (1990) הופרט יבוא החיטים לארץ שעד אז היה בידי הממשלה. את חזונה ומטרותיה מגשימה שטיבל תוך בחירה קפדנית של חומרי הגלם (החיטה) המאוחסנים בממגורות החברה, עבודה עם קווי ייצור חדשניים, כל זאת תוך שילוב הניסיון הרב והמקצועיות הבלתי מתפשרת של בעלי המקצוע העובדים בטחנות שבבעלותה. 

 

 

איכות, קידמה, חדשנות טכנולוגית, אלו הערכים המובילים את שטיבל בפועלה לכל אורך הדרך.

בשנת 2016 הוענק לברוך תורג'מן – מנכ"ל קבוצת שטיבל, פרס התעשייה על ידי התאחדות התעשיינים בישראל, "כאות הוקרה על פועלו ועל היותו מנהל בעל חזון אשר פילס דרך בענף שהיה כבול בהסדרים היסטוריים, ובכך פרץ והוביל לכלכלת שוק פתוח וחופשי בתחום".  

אהבתו של ברוך למקצוע ניכרת על כל צעד ושעל בחצר הטחנה, בה מוצגים חפצים הקשורים בהיסטוריה של הטחינה מני אז, זאת בשיתוף ובהרשאת רשות העתיקות.

כיום, ייצור הקמחים מתבצע בחמש טחנות קמח אשר בבעלות החברה, הממוקמות במפרץ חיפה, נתניה, צומת עד הלום, אשדוד ובאר שבע.

 

אנו בשטיבל, שמחים מאד לתת מקום לדור המשך של אנשי מקצוע שיבחרו להשתלב בתעשיית הקמח. זוהי תעשייה של מוצרי יסוד בסיסיים  – העובדת כיום בשיטות מהמתקדמות בעולם בתחום, ובכך פותחת מגוון אפשרויות מקצועיות להשתלבות בתחום-  טכנולוגיה של מזון, חשמלאים לתעשייה, מפעילי בקרה ופיקוד, טוחנים, מסגרים, נהגים .